Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně.

 

 

Jiří Pecháček

 Jiří Pecháček je synem armádního důstojníka a jeho otec byl také jeho prvním trenérem. Své pravidelné tréninky začal již ve svých 12ti letech a po dvou letech se stal, jako člen skokového družstva, dorosteneckým mistrem Československa. V Praze působil v oddílech TJ Žižka Praha a TJ Lokomotiva Vršovice. V roce 1961 se dostal do širšího reprezentačního kádru a o rok později při své zahraniční premiéře zvítězil na CHIO v Budapešti s klisnou Karlou. Jeho reprezentační úspěchy a starty nadále přibývaly.

 

 

CSIO (Concours de Sauts d´Obstacles Internationale Officiel). Na těchto závodech Jiří Pecháček zvítězil v Grand Prix s koněm Dany a jako člen skokového družstva obsadil druhou příčku v Poháru národů na koni Amor. O rok později vítězství v Grand Prix zopakoval tentokráte na koni Amor.

 

V těchto letech byl také účastníkem mistrovství světa (1978) a mistrovství Evropy (1977,1979). Ovšem nejvyšší metou a cílem každého sportovce jsou olympijské hry. I tam nás Jiří Pecháček reprezentoval, i když by se dalo říci, že jeho olympijské ambice provázela smůla. Pan Pecháček získal celkem tři nominace na olympijské hry, přičemž z účasti v Mnichově a Moskvě vždy na poslední chvíli sešlo. Až v roce 1992 v Barceloně zavlála u olympijského kolbiště tehdy ještě československá vlajka. Na olympijské hry s naším jezdcem cestovala klisna českého chovu jménem Garta. Ihned po příjezdu onemocněl jezdec, ale vše se dalo do zahajovacího skákání do pořádku. Zahajovací skákání (150 cm) absolvoval Jiří Pecháček s Gartou s jedním shozením. Bohužel, ale po první kvalifikaci musela naše dvojice odstoupit pro obnovené zranění přední nohy klisny, a tím pro ně olympijské hry skončily. Přes veškerou nepřízeň osudu to byla pro našeho jezdce velká zkušenost.

Do výčtu sportovních úspěchů Jiřího Pecháčka přidejme 6 titulů mistra Československé republiky a 13 titulů mistra České republiky. Česká jezdecká federace ocenila Jiřího Pecháčka zlatým odznakem.

www.cjf.cz/

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode