Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně.

 

 

Jiří Pecháček

 Jiří Pecháček je synem armádního důstojníka a jeho otec byl také jeho prvním trenérem. Své pravidelné tréninky začal již ve svých 12ti letech a po dvou letech se stal, jako člen skokového družstva, dorosteneckým mistrem Československa. V Praze působil v oddílech TJ Žižka Praha a TJ Lokomotiva Vršovice. V roce 1961 se dostal do širšího reprezentačního kádru a o rok později při své zahraniční premiéře zvítězil na CHIO v Budapešti s klisnou Karlou. Jeho reprezentační úspěchy a starty nadále přibývaly.

 

 

CSIO (Concours de Sauts d´Obstacles Internationale Officiel). Na těchto závodech Jiří Pecháček zvítězil v Grand Prix s koněm Dany a jako člen skokového družstva obsadil druhou příčku v Poháru národů na koni Amor. O rok později vítězství v Grand Prix zopakoval tentokráte na koni Amor.

 

V těchto letech byl také účastníkem mistrovství světa (1978) a mistrovství Evropy (1977,1979). Ovšem nejvyšší metou a cílem každého sportovce jsou olympijské hry. I tam nás Jiří Pecháček reprezentoval, i když by se dalo říci, že jeho olympijské ambice provázela smůla. Pan Pecháček získal celkem tři nominace na olympijské hry, přičemž z účasti v Mnichově a Moskvě vždy na poslední chvíli sešlo. Až v roce 1992 v Barceloně zavlála u olympijského kolbiště tehdy ještě československá vlajka. Na olympijské hry s naším jezdcem cestovala klisna českého chovu jménem Garta. Ihned po příjezdu onemocněl jezdec, ale vše se dalo do zahajovacího skákání do pořádku. Zahajovací skákání (150 cm) absolvoval Jiří Pecháček s Gartou s jedním shozením. Bohužel, ale po první kvalifikaci musela naše dvojice odstoupit pro obnovené zranění přední nohy klisny, a tím pro ně olympijské hry skončily. Přes veškerou nepřízeň osudu to byla pro našeho jezdce velká zkušenost.

Do výčtu sportovních úspěchů Jiřího Pecháčka přidejme 6 titulů mistra Československé republiky a 13 titulů mistra České republiky. Česká jezdecká federace ocenila Jiřího Pecháčka zlatým odznakem.

www.cjf.cz/

 

 

Kontakt

Marta Dudková

stable.willow@seznam.cz

Březová u Zlína,ev.č.03,Slušovice 763 15
Do navigace lze dát popisné číslo 162, budova za námi.

736 533 781

Vyhledávání

Navždy zavřeno.

Středa, neděle od 12.00 do 15.00

Rezervace vždy pište  na facebook do Stable Willow do zprávy.

stable.willow@seznam.cz ( na mail chodím 1x týdně na FB 5x týdně)

Dny ŘD budou včas zveřejněny i zde a na FB.

Vyjížďky 2017 vyprodáno

pouze s trenérem a to ve dvou, nebo individuálně. Klus a cval v terénu pouze jezdci, kteří prokáží na jízdárně znalost jízdy a nebude hrozit spadnutí z koně. Tři jezdce pouze v mém doprovodu ze země na 1,5 hodiny a krokem. Více jezdců  z důvodu bezpečnosti není možné. 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode